O Sport LIDER Group

O Sport LIDER Group

Firma Sport Lider Group od wielu lat, zajmuje się z sukcesami, szeroko pojętą kultura fizyczną, rekreacją ruchową i sportem.

Aby stworzyć autorski, wyjątkowy i profesjonalny program zajęć zarówno z pływania, sportów zimowych, rekreacji ruchowej itp, współpracujemy z wybitnymi specjalistami z Polski i z zagranicy.

Nieustannie doskonalimy i uzupełniamy nasz "warsztat", tak aby każdy kto z nami zostanie, choćby przez "chwilę", mógł stać się lepszy i poczuć się wyjątkowo. Jeśli tu jesteś, zostań. Przekonasz się, że warto. Tak jak setki…tysiące naszych klientów.

Szkoła narciarsko-snowboardowa

Naszą szkoły tworzą trenerzy i instruktorzy, którzy opracowali specjalnie dla Państwa profesjonalny, dostosowany dla szerokiego grona osób program zajęć.

Posiadamy własny wyciąg typu"Baby-Lift" idealnie przystosowany do potrzeb początkujących, który pozwala zdecydowanie łatwiej niż w przypadku wyciągu taśmowego nauczyć się wjazdu większymi wyciągami.

Dla poszerzenia naszych kompetencji regularnie uczestniczymi w światowych sympozjach narciarskich.

O Zieleńcu

Zieleniec to znany w Polsce ośrodek sportów zimowych położony na stokach Serlicha (1025 m n.p.m.) i Zielonego Garbu (1026 m n.p.m.) w Górach Orlickich i chociaż dzisiaj kojarzy się przede wszystkim z narciarstwem zjazdowym to jego początki sięgają XVIII w. Kariera turystyczna Zieleńca rozpoczyna się od połowy XIX w. kiedy zaczęli się tu pojawiać pierwsi wczasowicze i kuracjusze z Dusznik. Ze słynnych osobistości, które odwiedziły tę niewielką osadę warto wymienić Johna Quincy Adamsa, późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych, kompozytora - Fryderyka Chopin oraz Św. Edytę Stein. Wielkim propagatorem czynnego wypoczynku w Zieleńcu był Heinrich Rubartsch, który samodzielnie zbudował 16-metrową wieżę widokową na szczycie Orlicy (1084 m n.p.m.) i najprawdopodobniej pierwszy na Ziemi Kłodzkiej pozostawił ślady nart.

Największy rozkwit Zieleńca przypada na XX w. W 1930 r. była tu już bogata baza noclegowa z gospodami. W latach 1931-1932 z przełęczy Polskie Wrota przeprowadzono nowoczesną drogę, co w dużym stopniu ułatwiło dojazd do wsi. Od początku lat siedemdziesiątych nastąpił intensywny rozwój terenów narciarskich. Obecnie Zieleniec jest jednym z najpopularniejszych w Sudetach ośrodków sportów zimowych. Znajdują się tu 22 wyciągi orczykowe i talerzykowe z dobrze przygotowanymi trasami narciarskimi. Trasy zjazdowe dostosowane są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.

Część tras jest oświetlona co pozwala na uprawianie narciarstwa do późnych godzin wieczornych Ponadto dla potrzeb początkujących narciarzy działają szkółki i serwisy narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu zimowego. W ostatnich latach coraz częściej zaglądają tu snowboardziści. Bazę noclegową stanowi 16 obiektów o zróżnicowanym standardzie. W celu uatrakcyjnienia pobytu urlopowiczów organizowane są liczne imprezy sportowe związane głównie z narciarstwem zjazdowym i snowboardem. Dodatkowym atutem Zieleńca jest jego położenie w bezpośrednim sąsiedztwie z Republiką Czeską.

Nieopodal Dusznik - w Podgórzu znajduje się jeszcze jeden niewielki ośrodek narciarski z dwoma wyciągami narciarskimi: jeden na Przyjacielską Kopę (dł. 450 m) z systemem sztucznego naśnieżania i oświetleniem, drugi na Sołtysią Kopę (dł. 760 m). Jest to teren o dużych walorach krajobrazowych i doskonałych warunkach mikroklimatycznych. Przez cały rok można skorzystać z oferty pobliskiej stanicy konnej i pobrać lekcje jazdy konnej, bądź wybrać się na dłuższą przejażdżkę, a zimą oczywiście dodatkową atrakcją są kuligi z pochodniami i ogniskiem. Obecnie w Podgórzu działa pięć obiektów noclegowych.